DEN DRUHÝ

12.08.2019 11:08

Když už přestanou dělat bugr, tak zjistíme, že neumí ovládat budík. Ano, taková ta hranatá věc, ručičky, číselník, tlačítko – proč jim to na tábor dáváte? Vždyť je to věc z jiného století, dokonce tisíciletí. Komu tím jako prospějete, co? :o)

Ranní rozcvička se trochu protáhla. Ať již to bylo z důvodu navýšení kilometrů, nebo špatné fyzičky některých účastníků nebo obojí, byla prostě delší. Děťátka se vracela a některá výrazně pletla nohama, rudou barvu ve tváři nepočítáme. Zásoby ranního pitného režimu padly ještě před snídaní…. Kupodivu dnes ráno ticho po pěšině.

Dopoledne se neslo v duchu kondičního tréninku. Oběd zmizel ze stolů a s ním i děti. Převážně ven za sluníčkem, psem či ping-pongem. Průlezky obsadila propocená kimona, na schodech větrala obuv.

Následovala hra v lese (inspirovaná celotáborou hrou – Dračí hrad), kdy celý tým hledal a bojoval se zlobry. Životy padaly jako po másle, ale daly se vykoupit mírnou námahou nejen těla, ale i mysli. V závěru někteří okusili zákeřnost útoku šipky – tedy okusili všichni, ale někteří dobře nakoupili protijed. Ostatní museli ještě po nocích léčivé byliny v okolí dohledat, aby sobě léčivý lektvar připravili.

Odpolední trénink byl čistě technický, a kdo chtěl, mohl se mnohé přiučit. Škoda, že někteří nechtějí…… Ze žíněnky rovnou na brzkou sladkou večeři. Čekání na tmu a šup na bojovku.

Šogunát – letos s upravenými pravidly začal sice opatrně, ale záhy se poměrně drsně rozjel. Někteří spoléhali na dohody svých vedoucích a často spíš bylo slyšet: „Hej, kdo jsi?“ …. „Hruška“. „Jabko.“ apod. Bylo jen otázkou času, kdy tuto distribuci ovoce a zeleniny někdo poplete a začnou se vyřizovat účty, porušovat dohody…..

A to byste se divili, co se dá najít uprostřed lesa – kšiltovka, baterka, multifunkční hodinky….

Závěrečná bitva po objevení Šoguna byla také luxusní. Větve praskaly, kosti se drtily, pásky se škubaly, emoce cákaly, hlášky létaly …. No, možná něco z fotek vyjde, či krátké video. Ovšem hláška večera ze souboje (GDPR mi nedovolí jmenovat).

Drsný souboj o pásek uprostřed temného křoví daleko od civilizace jeden bojovník drtil bojovnici a ta mu v zápalu boje povídá: „Takhle se jedná s holkou?!“ A on jí odvětil: „Dyť se peru jednou rukou!“ ……… učiněný gentleman!

Účastnilo-li se zrovna Vaše dítko této neskutečné řeže, poznáte z polorozmazaných fotek, ale lepší indicií bude totálně zašpiněné oblečení a jedna ztracená baterka.

I přes náročné podmínky děti neztraceny a navráceny v 100% počtu na základnu. Kupodivu žádné problémy s usínáním (usínání za chůze či u pozdní večeře nepočítáme). Tak zas zítra.

 

Zpět