Den pátý - středa

16.08.2018 09:37

STŘEDA za námi. Všechno šlape jako namazaný stroj – budíček 7.09 a v 7.30 všichni vybíhají.

Co by to bylo za rozcvičku, kdyby zase sensei nevymyslela nějaké zpestření, a tak se šine každý tým jako nekonečný had Budišovem. Ušetřím řádky, abych se nemusel opakovat – výběh 1km do startu. Měřený úsek 1800m (velcí 2x), 100x švihadlo malí, 3x100 švihadlo velcí, protažení a zpáteční běh. Taková rutina, nenadchne, neurazí – spíše potěší, radost z pohybu, plíce se roztáhnou, mozek prokrví, čerstvý vzduch jitří mysl, volnost při běhu ranní krajinou.

Po snídani se jen zapráší a jdeme do další aktivity – tréninky a tréninky. Páskování není sranda a čas nám ubíhá. Celé dopoledne žíněnka – je to dřina, ale proto jsme tady. Odpoledne na rozptýlení hrajeme Čísla. A zase někteří ztrácejí boty, objímají stromy a dobrovolně se plazí v trávě či keřích. Co je k tomu vede? Touha najít a získat zdroj sladkých odměn, protože ten rychle vysychá.

Sotva někteří dožvýkají odpolední svačinu a už zavazují pásky u kimon. A další úspěšný pokus!

Večer se sešeřil a nastal ten správný čas. Nikde nikdo, začínáme pašovat zlaté galony. Někteří hromadně, jiní sólo. Ale v cestě jim stojí neohrožení strážci – šerifové. A tak mnozí přicházejí o svůj paš. Ze zoufalství se maskují trávou, derou se skrz neprostupné keře, v panice vymýšlejí bizarní taktiky typu zamoření území, použití biologických zbraní apod. A když už ani šerifové nestíhají, v cestě jim stojí neohrožená, neunavitelná, neoblomná, nepodplatitelná – zkrátka AIRA. Psa prostě neoprčíte!

Po této hře odcházejí téměř všichni na 2. večeři a do postýlek. Pro největší nastávají Hunger games. Třetí ročník těchto her je jen pro našich 7 nejlepších bojovníků. Pes žere psa, taktiky, plánované přepady, intriky, každý stín je podezřelý, z vítězné grimasy je ve vteřině úlek z prohry. Tohle je hra jen pro otrlé. Postupně se vrací jeden za druhým bez života. V momentě dovršení časového limitu je těsně před poslední bitvou … to be continued.

Na pozadí našich aktivit běží ještě jeden příběh. Začal se psát od pozdního odpoledne a skončil pozdě večer. U jednoho z našich velkých bojovníků jsme pozorovali trápení. Nutno podotknout, že se jedná nejenom o bojovníka, ale i tvrďáka, jak se patří. Nebudu Vás napínat, ve 22.35 přichází SMS, že jeden z našich členů je momentálně po operaci – nakonec se projevilo podezření naší lékařky Judy a vskutku to byla akutní apendicitida. Děkujeme, že ji máme, a jsme rádi za rozhodnutí s ničím neotálet. Posíláme pozdrav i našemu bojovníkovi do FN Olomouc.

A dnešní papání: Budišovské MÉÉNY 2018-5.pdf

Zpět