DEN PRVNÍ

11.08.2019 06:50

Rok se s rokem sešel a je to tu zase. Budišov.

Přebírání dětí i batožin proběhlo bez komplikací a kupodivu nenastaly perné chvíle, kdy někdo zmatečně pobíhal a hledal svůj kufr. Zdali k tomu přispěla bezchybná organizace či nepřítomnost loňského zmatkaře, necháme posoudit čtenáře.

Tradičně s batohy byly předávány informace typu: A dejte jim zabrat. Flákaly se. Je drzý a líný. Dejte jim co proto. Potřebuje srovnat …… Marně jsme doufali, že uslyšíme: Fakt ho celé prázdniny dřeme z kůže, ať si trochu odpočine, hned po soustředění dostane znovu zápřah…..

Cesta vlakem se nesla v duchu, kdo překřičí ten motoráček, aneb praskne Sensei hlava? Děti tedy vystoupily s pocitem vítězství, nás to utvrdilo toliko v tom, že ráno ne 5, ale 10km poběží. Následovalo vybalování a seznamování s okolím – pro drtivou většinu spíše upřesnění, kolik lesa zase ubylo, zda tam ještě zůstala ta má skrýš, rybník vypuštěn.

Po náročném vysvětlování organizačních věcí, pravidel a chodu tábora následovala nenáročná večeře, rozdělení do týmů a příprava na noční hru. Ta se nesla v duchu předkola celotáborové hry, která poběží na pozadí. Vzhledem k tomu, že mobily nepatří na program, neměli někteří možnost použití aplikace „pohyb v lese“ a museli se spolehnout na své vyhasínající pravěké instinkty a pudy, složitě klást pravou nohu před levou, schovat se za strom, překročit spadlou větev – no nic, všichni to určitě do konce pobytu zvládnou. Prozatím své „životy“ obnovovali fyzickým cvičením na čerstvém večerním vzduchu.  I to mohlo přispět k malým oděrkám.

Shánění indícií bylo lehce narušeno malinkým, ale opravdu malinkým, letním deštíčkem – v rámci všudypřítomné ekologické propagandy jsme šli příkladem a děti již první den po cestě z lesa řádně vykoupané včetně hlavy, oblečení i boty přeprané. Počasí spolupracuje jako vždy.

Následovalo tradiční vybírání nespotřebovaných „svačinek na cestu“. V rámci GDPR  - kód Qs24HjU naprostým vítězem; kód Ok124Hk6R o tom si s rodiči ještě promluvíme; kódy R178X4NN, HL12KL56BL a rT74cS7Pkd69 standardní výkon. Hodnocení zbylých kódů nenaleznete nikde.

Zbylý konec večera klasika – nekonečné zahánění do postelí. Brzké ráno ve znaku – nedělejte bugr, ostatní ještě spí…… to nám vychází dalších 5km navíc. Ale to až příště.

 

Budišovské MÉÉNY 2019-1.pdf

 

Zpět